O nasW marcu 2002 roku, podczas jednej z wypraw po krajach Afryki Południowej, powstał pomysł założenia firmy specjalizującej się w wyjazdach egzotycznych. Był piękny słoneczny dzień, stojąc przy Wodospadach Wiktorii w dalekim Zimbabwe, poczułem potrzebę, aby swoim wieloletnim doświadczeniem podzielić się z innymi i zaszczepić niezwykłą pasję jaką jest poznawanie świata. Tamten wyjazd przeszedł do historii jako jedna z moich 200 zrealizowanych wypraw. Aktualnie odwiedziłem ponad 120 krajów, a w bieżącym roku obchodzimy 14 rok działalności naszej firmy.

Działalność LEMITOURS - CENTRUM PODRÓŻY LOTNICZYCH I EGZOTYCZNYCH oficjalnie rozpoczęła się w dniu 1 czerwca 2002 - początkowo jako agenta innych touroperatorów i linii lotniczych. W lipcu tego samego roku Wojewoda Mazowiecki wydał pozwolenie na prowadzenie działalności jako licencjonowanemu Organizatorowi Turystyki - koncesja nr. 549. Bezpośrednio po nadaniu uprawnień, w ciągu kilku dni, zawarliśmy z naszymi zleceniodawcami, firmami i agentami sprzedaży kilkaset umów na sprzedaż i realizację imprez. Od sierpnia 2002 r. po dzień dzisiejszy, zaufało nam, powierzając zorganizowanie wypoczynku i zwiedzania krajów egzotycznych, ponad 30000 klientów indywidualnych oraz 600 firm jako klientów biznesowych. Obsługą rezerwacyjną imprez za naszym pośrednictwem zainteresowały się najbardziej renomowane biura podróży. Zarówno w zakresie specjalistycznego wyszukiwania połączeń lotniczych, jak i poprzez tworzenie autorskich programów wycieczek. Niezależnie od obsługi innych firm i instytucji, dynamicznie powstawała nasza własna oferta. Naszym atutem okazały się konkurencyjne cenowo produkty i wysokiej jakości obsługa turystów indywidualnych oraz wygraliśmy wiele przetargów na realizację wyjazdów motywacyjnych incentive dla dużych koncernów. W krótkim czasie zostaliśmy autoryzowanym przedstawicielem ośmiu linii lotniczych m.in. Garuda Indonesia, TAM Brazilian Airlines, Ethiopian Airlines, Korean Air oraz kilku sieci touroperatorskich : Panorama Tours (Indonezja), Siam International Ltd (Tajlandia), One Asia (6 krajów Azji), American Tours International (USA) oraz Ideia Tours (Brazylia). Przez cały okres funkcjonowania LEMITOURS nie miało w swojej historii ani jednej reklamacji.Podstawą i zaletą naszych imprez katalogowych jest brak limitu minimalnej liczby uczestników. Imprezy są realizowane w kameralnych grupach już od dwóch osób. Wszystkim swoim klientom poświęcamy najwyższą staranność i uwagę. Dbamy o najdrobniejsze szczegóły wyjazdów. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas powierzać ich wykonanie, sprawdzonym i najlepszym kontrahentom zagranicznym i podwykonawcom. Oprócz standardowych programów katalogowych, przygotowujemy także ofertę imprez "na miarę" w celu spełnienia wszystkich zamierzeń i oczekiwań turystów. Biorąc pod uwagę wspomniane fakty, LEMITOURS stworzyło tzw. "pakiety indywidualne", które umożliwiają Klientom realizację bogatych programów, swobodny wybór miejsca oraz terminu wyjazdu.

Tanie bilety lotnicze oraz znajdowanie trudnych, niekiedy "niemożliwych" połączeń, głównie na kierunki egzotyczne, stało się istotną specjalnością firmy. W tym zakresie obsługujemy kilkaset firm, biur podróży i instytucji. Prowadzimy sprzedaż biletów lotniczych w sposób tradycyjny poprzez wynajdowanie manualne jak i sprzedaż internetową na własnym portalu biletowo-turystycznym www.flight-expert.pl. Oferujemy bilety do wszystkich miast i krajów świata. Posiadamy atrakcyjne taryfy oficjalne i niepublikowane w systemach rezerwacyjnych. Proponujemy także zniżki dla grup powyżej 10 osób, zniżki dla młodzieży, seniorów i dzieci. Dla klientów z różnych miast Polski, polecamy wyloty z innych portów krajowych w Polsce i Europie. W ofercie mamy także bilety typu "air pass" po wielu egzotycznych krajach, m.in. Brazylii, Chinach, Indiach, USA, Tajlandii. Wynajdujemy najniższe taryfy na podróże dookoła świata oraz zapewniamy specjalistyczne konsultacje i kompleksową aranżację tras. Niemalże wszystkie bilety wystawiane przez nas są w formie elektronicznej, co pozwala pasażerowi zorganizować zakup bez wychodzenia z domu i otrzymać dokument na podany adres e-mail. Dla klientów biznesowych nie stosujemy tzw. "opłaty transakcyjnej".
Od 2014 roku zmieniliśmy nazwę na EGZOTYCZNE-PODRÓŻE.PL oraz profil działalności. Zajmujemy się przede wszystkim wyszukiwaniem tanich biletów lotniczych na złożonych i niecodziennych, egzotycznych trasach oraz rezerwacjach indywidualnych i grupowych dla osób prywatnych, firm i biur podróży. Sprzedajemy bilety nie tylko ogólnodostępne u większości agentów lotniczych, ale także na linie lotnicze nieposiadające przedstawicielstw w Polsce. Działalność turystyczna nie pozostała nam obca, jednakże specjalizujemy się w tej kwestii w usługach konsultingowych, a nie bezpośrednio turystycznych. Jako podróżnicy i specjaliści z doświadczeniem, zajmujemy się przygotowaniem wyjazdów do krajów egzotycznych i promujemy dla turystów usługi współpracujących z nami od wielu lat zagranicznych touroperatorów. Przede wszystkim polecamy naszych sprawdzonych partnerów w Brazylii, Meksyku, Peru, USA, Kenii, Tanzanii, RPA, Egipcie, Islandii, Emiratach Arabskich, Jordanii, Indiach, Sri Lance, Malediwach, Mauritiusie, Tajlandii, Malezji, Indonezji, Filipinach, Chinach, Japonii i Singapurze. Z nami można skonsultować każdą trasę, do niektórych miejsc programy autorskie układamy „z pamięci” i pomagamy w zawarciu umowy uczestnictwa bezpośrednio z lokalnymi organizatorami. Zajmujemy się także dokonywaniem rezerwacji hotelowych na całym świecie. Także osobom, które korzystały z naszych wycieczek i znów chcą zrealizować wymarzony wyjazd – jak najbardziej w tym pomożemy, tyle że już nie w roli organizatora, a fachowego doradztwa i ukierunkowania na zaufanego partnera zagranicznego w kraju docelowym. A czy kiedyś znów pojawi się nasz katalog internetowy ? Tego nie potrafię przewidzieć…. Zakres prac w obecnej formie potrafi przerastać nasze możliwości, ale kto wie…..


ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!Michał Lenkiewicz
podróżnik, dziennikarz, fotograf, właściciel firmy